REGULAMIN

REGULAMIN REZERWACJI I POBYTU

 1. Niniejszy Regulamin określa warunki, na których można dokonać rezerwacji i pobytu. Dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z zaakceptowaniem postanowień niniejszego Regulaminu.
 2. Dokonując rezerwacji Gość wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych tylko i wyłącznie w celach marketingowych przez Ośrodek Wypoczynkowy Arena Słońca zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami).
 3. Rezerwacji można dokonać tylko mailowo lub wypełniając formularz na stronie www.arenaslonca.pl który jest tylko zapytaniem o wolne miejsca i nie stanowi statusu rezerwacji. Telefonicznie udzielamy wyłącznie informacji o dostępności miejsc.
 4. Po dokładnym ustaleniu warunków pobytu Goście potwierdzają rezerwację, wówczas w mailu zwrotnym wysyłamy rezerwację wstępną z numerem rezerwacji i numerem naszego konta.
  Na przelewie uprzejmie prosimy wpisać nr rezerwacji, swój adres zamieszkania i nr tel. kontaktowego.

Wpłat należy dokonywać przelewem na konto nr: 79 1020 4649 0000 7102 0137 7050
które należy do:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PROFIT”
ul. Szkolna 1a
84-360 Łeba
NIP 841-130-21-90

UWAGA WAŻNE :
Potrzebę wystawienia faktury prosimy zgłaszać już przy rezerwacji. Dane do faktury (nazwisko lub nazwę firmy, dokładny adres, oraz NIP ) prosimy przekazywać nam drogą elektroniczną.

ADRES OŚRODKA WCZASOWEGO: 84-360 Łeba ul. Szkolna 1A

 1. Rezerwację uważa się za potwierdzoną po wpłaceniu ok. 30% zaliczki w ciągu 2-7 dni na konto Ośrodka.
 2. Nie wpłacenie zaliczki w określonym terminie powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji.
 3. W każdym momencie istnieje możliwość rezygnacji z dokonanej rezerwacji.

Jeżeli powody rezygnacji leżą po stronie kupującego zwrot kosztów wygląda następująco : – na minimum 30 dni przed rozpoczęciem pobytu – zwrot 80 % zaliczki
– między 29 a 15 dniem przed rozpoczęciem pobytu – zwrot 75 % zaliczki
– między 14 a 7 dniem przed rozpoczęciem pobytu – zwrot 50 % zaliczki
– między 6 a 4 dniem przed rozpoczęciem pobytu – zwrot 25 % zaliczki

Rezygnacja na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem pobytu – zwrot zaliczki nie przysługuje.

Jeśli powody rezygnacji z pobytu leżą po stronie Ośrodka wówczas zwracamy Państwu
100% wpłaconych kwot.

 1. Płatności pozostałej części opłaty za pobyt Goście dokonują bezpośrednio przy zameldowaniu w Ośrodku w dniu przyjazdu.
 2. Ośrodek zastrzega sobie prawo nie potwierdzenia lub odwołania rezerwacji z przyczyn technicznych. W przypadku odwołania rezerwacji przez Ośrodek wpłacona zaliczka zwracana jest w całości na konto osoby, która dokonała rezerwacji (zaliczki nie są zwracane w formie gotówkowej).
 3. Ośrodek ma prawo do odmówienia zameldowania osobie, która rażąco narusza jego Regulamin.
 4. Skrócenie pobytu przez gościa nie upoważnia Ośrodka do zwrotu wpłaconej części kwoty za niewykorzystane dni.
 5. Rezerwacja ważna jest do godziny 10.00 rano dnia następnego (przyjazd na drugi dzień). Jeżeli Gość wcześniej nie powiadomił recepcji o fakcie późniejszego przybycia, zaliczka wpłacona przy rezerwacji nie jest zwracana.
 6. Czasowe przerwy w funkcjonowaniu urządzeń technicznych lub usług – nie z winy Ośrodka, nie zwalnia Gości z dokonania pełnej płatności.
 7. Pobyt w Ośrodku jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku Gości i ich podopiecznych, w zakresie promocji i dokumentacji działalności Ośrodka Wypoczynkowego „Arena Słońca” w Łebie. Oświadczenie o jakim mowa powyżej jest równoznaczne z wyrażeniem przez Gości i ich podopiecznych zgody na rozpowszechnianie wizerunku, w rozumieniu art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2000r.: Nr 80, poz. 904, z późniejszymi zmianami).

WYPOSAŻENIE POKOI

Pokój może być zamieszkały przez tylu gości dla ilu jest przeznaczony. Dla każdego lokalu istnieje możliwość dostawienia dodatkowego miejsca do spania. Z reguły jest to lekkie składane łóżko. Dostawione łóżka nie należą do stałego wyposażenia i mogą nie dorównywać standardem stałym miejscom do spania. Wstawienie dodatkowego miejsca do spania zmniejsza powierzchnię mieszkalną. Wiąże się również z dodatkową opłatą.

Pokoje dwuosobowe wyposażone są w dwa pojedyncze łóżka lub jedno małżeńskie łóżko. Łóżka małżeńskie posiadają dwa komplety pościeli. Pokoje 3-osobowe posiadają dodatkowe pojedyncze łózko.

Na wyposażeniu pokoi znajduje się telewizor, lodówka, czajnik elektryczny, podstawowe naczynia, leżaki, parawan. Łazienki wyposażone są w ręczniki i środki higieny osobistej. Ręczniki wymieniane są na życzenie.

Pokoje nie są sprzątane w trakcie pobytu, jednak jest możliwość zamówienia sprzątania i zmiany pościeli.

Każdy z gości zobowiązany jest do uważnego obchodzenia się z wyposażeniem obiektów i Ośrodka.
O ewentualnie wywołanych szkodach należy natychmiast powiadomić dyrekcję Ośrodka.

Pobyt rozpoczyna się o godz. 15 – tej w dniu przyjazdu a kończy o godz. 10 – tej w dniu wyjazdu. Poza szczytem sezonu letniego czas na przygotowanie pokoju może być znacznie krótszy. Sugerujemy telefoniczne uzgodnienie godziny przyjazdu na dzień przed przybyciem. Późniejszy przyjazd nie uprawnia do dłuższego korzystania z pokoju. Przy wymeldowaniu goście są zobowiązani pozostawić klucz
w recepcji.

Przedłużenie korzystania z pokoju możliwe jest poprzez indywidualne uzgodnienie z recepcją. Może być wówczas pobrana dodatkowa opłata. Przyjazd lub wyjazd dodatkowej osoby należy zawsze zameldować w recepcji.

WYŻYWIENIE

śniadania

W cenę pobytu wliczone jest śniadanie serwowane w formie bufetu szwedzkiego.

Śniadania podajemy w godzinach 7.30 – 11.00.

obiadokolacje

Obiadokolacje oferowane są jako dodatkowa opcja (patrz cennik). Podawane również w formie bufetu szwedzkiego w godzinach 14.00 – 17.00.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ MATERIALNA

Właściciele Ośrodka nie ponoszą odpowiedzialności za należące do gości rzeczy zagubione
lub pozostawione na terenie Ośrodka. Przedmioty osobistego użytku pozostawione przez wyjeżdżających gości będą odesłane na wskazany przez gościa adres lub Ośrodek przechowa je przez 3 miesiące.

Goście ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za spowodowane uszkodzenia lub zniszczenia majątku, stanowiącego własność Ośrodka oraz za braki w wyposażeniu, powstałe z winy jego lub osób
go odwiedzających lub towarzyszących.

PARKING

Parking na terenie ośrodka jest bezpłatny. Dla jednego lokalu przysługuje jedno bezpłatne miejsce parkingowe.

Regulamin wczasów z psem lub innym zwierzęciem

 1. Właściciel psa zobowiązany jest posiadać przy sobie książeczkę zdrowia psa z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie.
 2. Pies na terenie ośrodka musi być pod pełną kontrolą właściciela na smyczy oraz nosić kaganiec.
 3. Pies nie może zakłócać wypoczynku innych wczasowiczów
 4. W przypadku zanieczyszczenia przez psa terenu ośrodka właściciel zobowiązany jest natychmiast usunąć zanieczyszczenie.
 5. Właściciel pokrywa koszty wszelkich szkód spowodowanych przez swojego psa.
 6. Właściciel zobowiązany jest do stosowania się do wszelkich poleceń Kierownictwa uściślających zasady pobytu psa w ośrodku.
 7. W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu właściciel zobowiązany jest na żądanie Kierownictwa natychmiast usunąć psa z Ośrodka.
 8. Psy nie mogą być wprowadzane do restauracji i na część tarasową przy restauracji.
 9. Właściciel psa powinien zapewnić wyżywienie przez cały okres pobytu.
 10. Zakwaterowanie zwierząt domowych w Ośrodku jest odpłatne, a opłata za pobyt została ustalona
  w cenniku.

ROZPORZĄDZENIE RODO

Szanowni Państwo,

w dniu 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (2016/78) z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma PW PROFIT Krystyna Klinkosz z siedzibą w Łebie (05-509), ul. Szkolna 1A (ADO). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zasad przetwarzania Twoich danych osobowych, prosimy Cię o kontakt na rezerwacja@arenaslonca.pl  celem ich wyjaśnienia. 

Jakie dane przetwarzamy?

Przetwarzamy dane, które podajesz lub pozostawiasz w ramach korzystania z naszych usług. Gromadzone dane osobowe obejmują wszelkie informacje udostępniane w procesie zakładania rezerwacji, jak i  na dalszych etapach korzystania z usług Hotelu, w tym przede wszystkim: imię, nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, nr NIP. Wszystkie usługi płatne wiążą się z podaniem danych do wystawienia faktury vat za wybraną usługę i tylko w tym celu są wykorzystywane

Cele przetwarzania danych:

wykonanie umowy na linii administrator – użytkownik (tymi umowami są najczęściej regulaminy, które akceptuje Użytkownik przed skorzystaniem z danej Usługi).

Podstawy prawne:

art. 6 ust. 1 lit b) RODO – niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Użytkownik

Okres przetwarzania:

do czasu wygaśnięcia danej umowy pomiędzy Tobą, a administratorem, z tym zastrzeżeniem, że czasami, dane te mogą być przetwarzane również po wygaśnięciu tej umowy, jednak wyłącznie jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach , rozliczeniowych, w celu dochodzenia roszczeń lub przetwarzanie danych osobowych, które wynikają z  aktualnych informacji o podmiotach wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego oraz zaświadczeń z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

Jakie są Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych?

Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem przez Nas Twoich danych osobowych:

 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.

Jeżeli Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:

 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Jeżeli Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:

 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.

W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się ze administratorem lub z Inspektorem ochrony danych (dane powyżej). Administrator usunie dane osobowe w terminie 30 dni od dnia otrzymania zgłoszenia.

Złożenie zapytania o ofertę oraz prowadzenie korespondencji elektronicznej w celu założenia rezerwacji jest jednoznaczne z wyrażeniem poniżej zgody :

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PW PROFIT ( zarządzającą O.W. Arena Słońca w Łebie),  w celach przedstawienia oferty handlowej zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1).